عکس حضور گسترده سبزها در 22 بهمن امسال!و نظرات رسانه های حامی آنها

نظر سی ان ان ، بی بی سی ، واشنگتن پست ، لس آنجلس تایم و ... در باره راهپیمایی ٢٢ بهمن

شبکه آمریکایی سی ان ان در ارزیابی تظاهرات 50 میلیونی 22بهمن اعلام کرد: انقلاب و حکومت اسلامی با این تظاهرات نشان داد نه فقط ضعیف نشده بلکه از گذشته نیز قدرتمندتر شده و همچنان مشروعیت خود را حفظ کرده است.
سی ان ان با بیان اینکه تنش های پس از انتخابات را نباید با انقلاب اشتباه گرفت، گفت: رژیم پهلوی مشروعیت نداشت چون با کودتای انگلستان و آمریکا روی کار آمده بود ولی نظام فعلی ایران با وجود تنش ها نشان داد که مشروعیت خود را حفظ کرده است.
این شبکه تلویزیونی معروف آمریکا با اشاره به جدا شدن موسوی، خاتمی و کروبی از مسیر انقلاب اسلامی و خط امام تاکید کرد: موسوی، کروبی و خاتمی و برخی از مشابهان آنها از طرفداران آیت الله خمینی بودند ولی اکنون مواضع دیگری دارند. آنها به رغم اینکه خود را از هواداران بنیانگذار انقلاب می نامند ولی کاملاً از منش آیت الله خمینی فاصله گرفته اند زیرا آیت الله خمینی با احیاء و استقرار قوانین اسلامی در ایران، با نظام سیاسی غرب مخالفت کرد در حالی که جریان سبز خواهان لیبرالیسم و دمکراسی غربی است.
سی ان ان همچنین از قول عباس میلانی (از عناصر سلطنت طلب فعال در فتنه سبز) گفت: رژیم هیچ نشانه ضعف از خود بروز نداده است.

به گفته سی ان ان «به نظر می رسد جمهوری اسلامی حتی در هفته های اخیر قدرتمند تر از قبل هم شده باشد. مقامات ایرانی اعلام کردند به رغم مخالفت آمریکا و برخی کشورهای غربی، اورانیوم با خلوص بالا را در داخل تولید خواهند کرد».

روزنامه واشنگتن پست که خود از حامیان جریان فتنه طی 8 ماه گذشته بود و به توهم پراکنی درباره براندازی می پرداخت، اخیراً در گزارشی نوشت: جریان سبز کاملاً شکست خورد و حضور کم شمار آنها در راهپیمایی سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب، نشانه دیگری از این شکست کامل است. آنها روز به روز ضعیف تر می شوند. در آزمون اخیر امتحان بدی پس دادند. اکثر مخالفان اکنون معتقدند هیچ شانسی برای نتیجه گرفتن از خرابکاری و اختلال و تغییر حکومت ندارند.
لس آنجلس تایمز دیگر روزنامه آمریکایی با بیان اینکه مخالفان از حوادث روز 22 بهمن مأیوس شده اند، نوشت: تجمع گسترده حامیان حکومت نگرانی مخالفان را موجب شده و بسیاری از آنها، استراتژی کسانی چون موسوی و کروبی را زیر سوال می برند.
بی بی سی انگلیس در گزارشی از ارزیابی مطبوعات آمریکایی نسبت به راهپیمایی 22 بهمن نوشت: همه روزنامه های آمریکایی متفق القولند که مخالفان برخلاف برنامه ریزی ها و فراخوان ها نتوانستند تظاهرات سالگرد انقلاب را تحت الشعاع قرار دهند.
شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا با پخش گزارشی از راهپیمایی 22بهمن به نقل از یکی از عناصر ضدانقلاب گفت: ما باختیم و آنها پیروز شدند.
مجری ان بی سی هم گفت: سی ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب ایران فرصتی برای قدرت نمایی نظام در برابر مخالفان خود شد. یکی از مخالفان می گوید ما 300 نفر نمی شدیم اما هزاران نفر از حامیان نظام ما را محاصره کرده بودند.
خبرنگار مجله تایم تحلیل دیگری ارائه کرد و نوشت: روز 22 بهمن، ترافیک در شمال تهران بسیار کم بود. ظاهراً بسیاری از ساکنان ثروتمند این مناطق به یکی از مناطق توریستی مانند دوبی، استانبول یا سواحل خزر سفر کرده بودند. این پاسخ این پرسش است که سبزها 22 بهمن کجا بودند. مسئول یک آژانس هواپیمایی گفت که از هفته ها قبل تمام پروازهای دوبی رزرو شده بود. این می تواند دلیل سکوت مخالفان باشد. تمام ترافیک در جنوب تهران بود. صدها هزار بلکه یک میلیون نفر صبح پنج شنبه در اطراف میدان آزادی گرد آمده بودند که اکثراً با مترو و اتوبوس خود را به مراسم رسانده بودند. مخالفان برنامه ریزی هایی کرده بودند اما نشانه کمی بلکه هیچ نشانه ای از آنها در اطراف میدان آزادی دیده نشد. اگر هدف آنها ایجاد اخلال یا تحت الشعاع قرار دادن راهپیمایی 22 بهمن بود، حتماً آنها و طرفدارانشان مأیوس شده اند و اگر هم درگیری ای رخ داده خیلی کوچک و حاشیه ای بوده است.

اما روزنامه نیویورک تایمز در تحلیل خود تاکید کرد: مخالفان به جای شور پیروزی در 22بهمن، با سیلی از انتقادها مواجه شدند. حرکت اعتراضی در این روز به شکل مأیوس کننده کم دامنه بود و به نظر می رسید آنها از ادامه حضور در خیابان خسته شده اند.

منبع:وبلاگ شبتاب و خبرگزاری مجازی آذربایجان سلدوز

/ 3 نظر / 6 بازدید
نگار

آقای بسیجی من مطالبتون در مورد انقلاب های رنگی رو خوندم خیلی خوب بود منتها شما فونت و رنگ مدادی که باهاش مینویسید بده چشم آدم اذیت میشه فونتتون رو بزرگتر کنید رنگ مدادتونم پررنگ تر

سارا

عالی بود بسیجی گمنام امام زمان

شایان

ببینم بسیجی‌ با هوش ، میشه آدرس سایت و یا وبلاگی که منتصب به سبز‌ها بوده و این عکس را پخش کرده به ما نشان دهید!؟؟!