موسوی:به خاطر من، "ته‌ریش" گذاشتند!

موسوی:به خاطر من، "ته‌ریش" گذاشتند!

میرحسین موسوی که پیش از این خود را "نخست وزیر امام" نامیده بود، در جدیدترین اظهارات خود، "ته‌ریش" گذاشتن برخی حامیانش را سبب شباهت آن‌ها به رزمندگان دفاع مقدس دانسته است.

 

آقای موسوی که در ماه‌های اخیر بارها به بسیجیان توهین کرده و آنان را "مشتی قمه‌کش" نامیده است، مدعی شده که اقدامات او در سال گذشته سبب شده تا یک جوان با ظاهر "آنچنانی"، "ته‌ریش" بگذارد و خود را شبیه بسیجیان در دوران دفاع مقدس بکند.

وی گفته است: "عکس‌های قبل و بعد از انتخابات این فرد برای من خیلی تکان دهنده بود، زیرا نشان می‌داد که یک جوان دانشجوی آنچنانی، با آن طبع جوانی در جریان بحث‌های انتخاباتی و راهپیمایی‌ها چنان تغییر کرده بود که با ته‌ریش و پیشانی بند یاحسین(ع) یعنی همان چهره‌ی بسیجیان در طول دوران دفاع مقدّس که مادران آنها را می بوسیدند و روانه جبهه می‌کردند، عکس گرفته بود."

میرحسین البته درباره آنچه "جوان آنچنانی" نامیده توضیحی نداده است اما به نظر می رسد، افرادی موردنظر اوست که به احکام دینی پایبند نیستند.

آقای موسوی که با وجود دفاعش از هتاکان به امام راحل هنوز هم خود را "نخست وزیر امام" می نامند،در حالی به بیان این موضوع پردخته است که حامیان وی در سال گذشته به روز عاشورا و همچنین بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اهانت کردند و حتی در میان تعجب ناظران سیاسی با حمایت میرحسین هم مواجه شدند. آقای موسوی پس از این هتک حرمت، هوادارانش را "مردم  خداجوی" و خود را همراه آنان نامید.

علاوه بر این، میرحسین در شرایطی سعی کرده است که "ریش" گذاشتن را اقدامی مثبت و شیوه رزمندگان دفاع مقدس عنوان کند که حامیان وی در جریان آشوب های سال گذشته، بسیاری را به جرم "ریش داشتن" مورد تهاجم و ضرب و شتم قرار داده اند.

دو نفر از رهگذران عادی که به جرم "ریش داشتن" مورد ضرب و شتم حامیان آقای موسوی قرار گرفتند

 

 

البته بنا به گفته کارشناسان، ادعای وی درباره تغییر و تحول مذهبی در میان حامیانش نیز تطابقی با واقعیت ندارد چرا که بافت حامیان میرحسین در پیش از انتخابات و هفته اول پس از آن، چندی بعد جای خود را جمعی از افراد و گروه های ضد انقلاب(همچون سلطنت طلبان، منافقین، توده ای ها و...) و کسانی که در میان آن‌ها افراد مشهور به فساد اخلاقی و حتی همجنس‌بازی هم حضور داشتند، داد.

یک خواننده لس‌آنجلسی در تجمع حامیان آقای موسوی در آمریکا

تظاهرات همجنس‌بازان در حمایت از آقای موسوی در خارج از کشور

 

کارشناسان سیاسی معتقدند که سخنان اخیر آقای موسوی که درباره موضوعاتی نظیر "سرنوشت کرم‌ها در فضا"، "ریش گذاشتن برخی جوانان به خاطر او" و غیره بیان شده، در راستای اظهارات مهدی کروبی در سال گذشته است؛ اظهاراتی که موجب انبساط خاطر مخاطبان شده است.

/ 0 نظر / 14 بازدید